XXX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Memoriał im. Józefa Gondeli

W dn. 26.02 – 01.03. 2020 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych został rozegrany XXX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Memoriał im. Józefa Gondeli, wieloletniego wicedyrektora szkoły i trenera „Anilany” Rakszawa, żeńskiej drużyny w piłce siatkowej.

W rozgrywkach pierwszego dnia turnieju zmierzyły się drużyny klas 4 – 6 szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna ze SP nr 2 w Rakszawie, a w kategorii chłopców drużyna SP 1 Rakszawa.

Drugi dzień turnieju upłynął przy zmaganiach drużyn żeńskich w kategorii „open” (zwyc. Tęcza Żołynia) oraz chłopców ze szkół średnich, gdzie I miejsce zajęli nasi siatkarze z ZSTG (gratulujemy !!!). W tym dniu odbył się też Finał Rakszawskiej Ligii Siatkówki, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna „Pod rozbrykanym kucykiem”.

W kolejnym dniu zawodów w szranki znów stanęli uczniowie szkół podstawowych, tym razem z klas 7 – 8. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa SP w Wydrzu, a wśród chłopców po zwycięstwo sięgnęli uczniowie SP nr 1 w Rakszawie.

Turniej główny Memoriału odbył się w dn. 29.02 – 01. 03. 2020 roku (sobota – niedziela). W kategorii „open” walczyli ze sobą mężczyźni z sześciu drużyn. Wyniki końcowe zawodów przedstawiają się następująco:

1. TKF Rakszawa

2. KS CKFiS Bełżyce

3. SPS Pruchnik

4. AZS UR Rzeszów

5. AKS Resovia Rzeszów

Wszystkim rozgrywkom towarzyszył gorący doping zebranych licznie kibiców siatkówki z całej okolicy. Zawody ubarwiły swym występem zespoły taneczne: "Crazy Girls", "Flesz" i "Mały Flesz. Dodatkową atrakcją jubileuszowego turnieju było - pełne pamiątek i trofeów wywalczonych przez polskie siatkarki i siatkarzy - muzeum siatkarskie „Volley Bajka” przedstawiające historię polskiej siatkówki.