Nauka zdalna z miejsca zamieszkania dla uczniów ZSTG od 16 marca

 Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych proszę uczniów, aby w najbliższym czasie sprawdzali swoją pocztę elektroniczną, komunikator w dzienniku elektronicznym, portale społecznościowe, przy pomocy których, nauczyciele ZSTG będą przygotowywać materiały do samodzielnej pracy w domu.

  Poniżej udostępniam list Ministra Edukacji Narodowej - Pana Dariusza Piontkowskiego oraz adresy stron do materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców, wspomagające zdalną edukację.

  Odnośniki do stron www

  1. epodreczniki.pl

  2. Portal wiedzy dla nauczycieli

  3. Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

  5. Portal lektury.gov.pl

  6. Strona Centrum Nauki Kopernik

  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

  9. Serwis Ninateka

  10. Biblioteka Cyfrowa Polona

  11. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

  12. Serwis Telewizji Polskiej

  13. Serwis Polskie Radio Dzieciom

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.

  W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

  W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu: dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej, mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

  Jednocześnie chciałbym podziękować Państwu za wspieranie uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia

  Dariusz Piontkowski

  Minister Edukacji Narodowej


© 2015 ZSTG
Logowanie