Kochani Nauczyciele i Uczniowie, Drodzy Pracownicy Szkoły i Rodzice!

 Dobiegł już końca ten jakże zaskakujący i trudny dla nas wszystkich rok szkolny 2019/2020, a wraz z nim zakończył się także okres pełnienia przeze mnie funkcji Dyrektora Szkoły. Przez osiem lat trzymałam jej stery, zawsze starając się kierować na jeden wyznaczony cel, którym było dobro jednostki i całej społeczności szkolnej. Z dniem 1 września nadszedł czas zmiany sternika, ale kurs pozostaje ten sam.

Przez ten ośmioletni czas nieustannie towarzyszył mi gwar młodzieży, troski i radości Rodziców, Nauczycieli i Pracowników. Były to lata niezmiernie trudne, ale równie wspaniałe. W tym czasie pod moja wodzą nasza szkoła dryfowała wśród społeczności lokalnej. Praca ta często bardziej przypominała służbę niż zwykłe sprawowanie urzędu dyrektora. W naszej wspólnocie szkolnej była siła wynikająca z pracy ludzi, którzy się szanują, troszczą i dbają o siebie. Szkoda, że przyszłe losy naszej szkoły są już przesądzone a jej czas tak ograniczony…

Dziś z perspektywy czasu ogarniam myślami tych wszystkich, którzy mi towarzyszyli podczas mojej pracy na stanowisku dyrektora. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za te ważne i drobne sprawy, które naszym wspólnym udziałem stały się częścią historii tej szkoły. Z wielką wdzięcznością w sercu wspominam m.in. Jubileusz 125-lecia szkoły, coroczne memoriały w piłce siatkowej, Dni Patrona, studniówki i wiele innych imprez. Odczuwam radość i dumę z powodu wszystkich wspólnie zrealizowanych projektów unijnych i lokalnych. Mam świadomość, że razem budowaliśmy wizerunek naszej szkoły i wszyscy jesteśmy autorami tego dobra tworzonego i wciąż trwającego w jej murach. Każdy mniej lub bardziej spektakularny sukces był wynikiem ciężkiej i mozolnej pracy całego zespołu.

Teraz pozostaje mi już tylko podziękować wszystkim za sumienną pracę, otwartość na zmiany, inspiracje, za serdeczność, za przyjaźnie i wsparcie w trudnych chwilach. Bardzo serdecznie dziękuję także za słowa otuchy kierowane do mnie przez wielu rodziców. Dziękuję za wspaniałą pracę przedstawicieli trójek klasowych. Za pomoc w realizacji różnych zadań szkolnych …

Nie wszystko przebiegało tak, jak było zaplanowane, czasem zdarzały się zgrzyty i niedociągnięcia, lepiej lub gorzej wypełniałam powierzone mi obowiązki. Dlatego też chcę również przeprosić tych wszystkich, których uraziłam i zawiodłam.

Mój etap dyrektorowania w tej szkole się skończył, ale życie dalej pisze swój scenariusz. Z ZSTG się nie rozstaję, będę nadal pracować jako nauczyciel- wychowawca, a w moim sercu i pamięci na zawsze pozostaną ludzie i zdarzenia, bo warto pielęgnować wspomnienia tak, jak pielęgnuje się kwiaty.

Mojemu następcy i wszystkim pracownikom Szkoły życzę satysfakcji i radości z dobrze wykonywanej pracy, a Wam, drodzy Uczniowie – motywacji i chęci do nauki, wytrwałości w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu oraz odwagi w realizacji najśmielszych marzeń.

Iwona Barnat


© 2015 ZSTG
Logowanie