.
Facebook

Chór i Orkiestra „NICOLAUS” z Kraczkowej w Rakszawie

01.03.2015

    Chór i Orkiestra Kameralna NICOLAUS z Kraczkowej gościła w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Rakowisko” na zgrupowaniu muzycznym w dniach 27.02.2015r. - 01.03.2015 r. Znaleźli w naszych progach dobre warunki do pracy nad swoim repertuarem. Liczne pomieszczenia schroniska: sala konferencyjna, świetlica, sala kawiarniana ora sala teatralna w budynku szkoły pozwoliły na oddzielne ćwiczenie poszczególnych elementów jak również na wykonywanie wspólnych prób całego zespołu.

    Na zakończenie warsztatów artystycznych zorganizowali otwartą próbę, na którą zaproszeni zostali wszyscy chętni mieszkańcy Rakszawy i okolic. Przybyłych na to wydarzenie przywitał sam założyciel i dyrygent Zespołu pan Zdzisław Magoń, który opowiedział o ich działalności i repertuarze. W trakcie próby otwartej można było posłuchać fragmentów Mszy Nelsońskiej Józefa Haydna.

    Członkowie Zespołu czuli się u nas bardzo dobrze, chwalili kuchnię schroniska, a sam mistrz pan Zdzisław Magoń obiecał, że niebawem wrócą do nas aby jeszcze popracować przed majowym koncertem w sali balowej łańcuckiego zamku. Będzie nam bardzo miło gościć ich ponownie.


© Rakowisko