.
Facebook

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada certyfikat MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Rakowisko” położone jest w centrum miejscowości Rakszawa w odległości ok. 10 km od Łańcuta i 20 km od Leżajska w pobliżu szlaku Green Velo przebiegającego od Łańcuta przez Białobrzegi, Żołynię do Leżajska. Spośród miejscowości, przez które przebiega szlak Green Velo najbliżej ze schroniska jest do Żołyni - 5,7 km. Blisko, bo 9,1 km jest do Julina, gdzie znajduje się modrzewiowy pałacyk myśliwski Potockich z 1880 roku. W niedużej odległości od schroniska przebiega Garncarski Szlak Rowerowy (najkrótsza odległość to 6,7 km w miejscowości Węgliska) oraz Białobrzeska Trasa Rowerowa – ok. 15 km. W odległości ok. 18 km od schroniska ma swój początek Szlak Rowerowy w Gminie Grodzisko Dolne. Wszystkie wymienione szlaki prowadzą po malowniczych płaskich lub lekko pofałdowanych terenach o małym nasileniu ruchu. Schronisko może więc stać się bazą wypadową do krótkich wycieczek rowerowych dla rodziny lub grupy przyjaciół.

Zapraszamy turystów rowerowych (indywidualnych, zorganizowanych) w okolice Łańcuta i Leżajska do przyjaznej rowerzystom gminy Rakszawa (płaski teren, lasy, stawy, ciekawe zabytkowe obiekty). Oferujemy noclegi, a po wcześniejszym zamówieniu także posiłki.

ZAPEWNIAMY:Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl


© Rakowisko