IX Gminne Międzyszkolne Zawody w Grzybobraniu

 Tegoroczne IX już z kolei Gminne Międzyszkolne Zawody w Grzybobraniu zostały włączone w imprezę kulminacyjną projektu „Klub Miłośników Lasu” realizowanego w ramach Programu Lokalne Inicjatywy Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego „VAN PUR”. Wieńczące projekt obchody zorganizowano pod hasłem „Gminne jesienne święto lasu”. Należy zaznaczyć, że zawody w grzybobraniu były jedną z wielu imprez zorganizowanej w tym dniu uroczystości.

W tym roku w IX Gminnych Międzyszkolnych Zawodach w Grzybobraniu reprezentowane były następujące szkoły:

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Nr 1 im. Janusza Korczaka,

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Mierzwy,

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II,

Szkoła Podstawowa w Węgliskach,

Publiczne Gimnazjum im. Księdza Stefana Kard. Wyszyńskiego,

Zespół Szkół Tekstylno – Gospodarczych im. Bolesława Żardeckiego.

 Jak co roku wyruszyliśmy wcześnie rano spod Zespołu Szkół Tekstylno – Gospodarczych. Miejscem grzybobrania były już – tradycyjnie – lasy w okolicach Harasiuk. Organizator zawodów, nauczyciel ZSTG Pan Marcin Bardjan, już podczas podróży zapoznał wszystkich uczestników z regulaminem i omówił szczegółowo zasady bezpieczeństwa i zachowania się w trakcie zawodów. W skład drużyn biorących udział w zawodach wchodziło dwoje uczniów i opiekun. Każda drużyna miała 3,5 godziny czasu na grzybobranie. Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy zawodów dostosowali się do wyznaczonego czasu i, co najważniejsze, wszyscy wrócili w wyznaczonym czasie na miejsce zbiórki.

  Podsumowanie zawodów miało miejsce na ogólnej imprezie w Brzeźniku. Przywitali nas śpiewający harcerze oraz zespół „Brzeziny”. Wszyscy głodni grzybiarze zostali poczęstowani ciepłym bigosem i gorącą herbatą. Na wyspie policzono grzyby zebrane przez poszczególne drużyny, rozdano dyplomy i bardzo cenne atlasy grzybowe dla zwycięzców.

A oto kolejność poszczególnych zespołów:

Zespół Szkół Tekstylno – Gospodarczych – 1 miejsce,

Szkoła Podstawowa w Węgliskach – 2 miejsce,

Publiczne Gimnazjum – 3 miejsce,

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Nr 1 – 4 miejsce,

Szkoła Podstawowa Nr 2 – 5 miejsce.

Szkoła Podstawowa Nr 3 – 6 miejsce.

Jako ciekawostkę możemy podać, że zebrano 20 borowików, 581 podgrzybków, 186 maślaków, 7 gąsek i 879 innych grzybów – w tym głównie były to sitarki.


© 2015 ZSTG
Logowanie