Gminne Jesienne Święto Lasu

  19 października 2016r. odbyło się „Gminne Jesienne Święto Lasu” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rakszawa. Była to impreza kulminacyjna Projektu „Klub Miłośników Lasu” Programu „Lokalne Inicjatywy” Fundacji Rozwoju Lokalnego „Van Pur” zrealizowana w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Rakowisko” w ZSTG.


  Świętowanie przebiegało równolegle w sali teatralnej i w terenie leśnym. Składało się z części oficjalnej i części terenowej. Część oficjalna zawierała podsumowanie projektu i wręczenie nagród oraz dyplomów młodym miłośnikom lasu – laureatom konkursu fotograficznego. Pan Zenon Szkamruk Nadleśniczy w Nadleśnictwie Leżajsk i pan kapitan Łukasza Bułaś dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie przedstawili zebranym problemy gospodarki leśnej oraz ochrony przeciwpożarowej lasów. Na widowni oprócz członków Klubu i młodzieży z Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych były obecne delegacje dzieci, rodziców i nauczycieli ze wszystkich szkół gminnych. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego „Mały Flesz” z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa.


  Część terenowa składała się z „Gminnych Międzyszkolnych Zawodów w Grzybobraniu” oraz Rajdów „Leśnymi duktami” (pieszego i rowerowego). Uczestnicy obu części spotkali się na wspólnej biesiadzie przy harcerskim ognisku w lesie „Brzeźnik”. Harcerze z Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rakszawie oraz członkowie zespołu „Brzeziny” umilali czas biesiady śpiewem i muzyką. O poczęstunek i ciepły posiłek zadbała schroniskowa kuchnia i młodzież ZSTG wraz z opiekunem.

  Pogoda tego dnia dopisała, podobnie jak apetyty i dobry humor uczestników.


 Wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego leśnego świętowania składamy serdeczne życzenia.© 2015 ZSTG
Logowanie