Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

 7 października 2017 r. o godz. 6.00 młodzież z klasy IV GB wspólnie z p. dyrektor Iwoną Barnat, wychowawcą p. Marią Malach oraz ks. Stanisławem Sygnarowskim wyruszyli na coroczną Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Spotkanie odbyło się pod hasłem: Być żywym diamentem w koronie Maryi, nawiązującym do jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej.

 Zanim dotarliśmy do Częstochowy zatrzymaliśmy się w Olsztynie, gdzie zjedliśmy smaczną pizzę. Później wyszliśmy zwiedzać ruiny zamku. Ciekawostką jest to, że w tym zamku były nagrywane sceny do filmu „Janosik”. Po zakończonym zwiedzaniu i spacerze udaliśmy się do Częstochowy. Podczas pielgrzymki konferencję do maturzystów wygłosił ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA, który własnym świadectwem zachęcał, by odpowiedzieć sobie na pytanie kim dla mnie jest Jezus. Dał młodym możliwość wyjścia na ambonę, by stamtąd mogli odpowiedzieć sobie oraz swoim kolegom i koleżankom na to pytanie.

 Na koniec konferencji każdy maturzysta otrzymał dziesiątek różańca: Jeżeli sam nie odkryjesz jeszcze tej modlitwy, daj komuś innemu, podziel się z innym. Niech to będzie broń, żebyśmy się stali pięknym diamentem w koronie Maryi – mówił ks. Andrzej zapraszając młodych do modlitwy różańcowej. Mszy Świętej dla maturzystów przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W słowach homilii zachęcał zebranych do odwagi, do wykorzystania naszych lęków jako motywacji: To nas paraliżuje niekiedy, ale to jest lęk, który towarzyszy naszemu życiu, i on będzie obecny, i dobrze, że takie lęki są, bo one nas mobilizują do tego, żeby włożyć więcej pracy, trudu w to, co czynimy.


© 2015 ZSTG
Logowanie