Dzień Otwarty w ZSTG

 28 marca 2019 r. w naszej szkole w ramach Dnia Otwartego gościliśmy uczniów klas VIII szkól podstawowych oraz klas III gimnazjum z terenu naszej gminy, a także z okolicznych miejscowości. Przyszli nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą dydaktyczno – zawodową naszej szkoły, jak również zobaczyć szkołę „od środka”.

  Pierwszym punktem programu tego dnia była prezentacja kierunków kształcenia na sali teatralnej szkoły. Zostało przedstawione również pozalekcyjne życie naszych uczniów - goście mogli poznać pełną ofertę szkoły i jej funkcjonowanie na co dzień. Kolejnym punktem było wystąpienie Pana Łukasza Szubarta – wykładowcy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z którą to uczelnią nasza szkoła nawiązała współpracę celem promocji nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli dowiedzieć się jak wygląda w praktyce praca w tym zawodzie i jakie kwalifikacje można otrzymać kończąc taki kierunek kształcenia. Zwieńczeniem głównej części był pokaz kuchni molekularnej przygotowany przez Pana Mateusza Płodzienia z Agencji Barmanów, który jest również drugim głównym kucharzem w Hotelu Łańcut. W trakcie pokazu zaprezentował on najnowsze trendy w gastronomii związane z wspomnianą wcześniej kuchnią molekularną, czyli głównie gotowanie, ale również i mrożenie, przy pomocy ciekłego azotu. Widzowie w czasie pokazu mogli się przekonać, że współczesna gastronomia to już nie tylko przygotowanie tradycyjnego „schabowego”, ale coś co wygląda atrakcyjnie i równie dobrze smakuje.

  Następnie nasi goście udali się na zwiedzanie szkoły. Mogli obejrzeć wszystkie pracownie kształcenia zawodowego. W jednej z nich; w pracowni obsługi gościa mieli okazje spróbować pysznych drinków bezalkoholowych, a także poczęstować się słodkimi wypiekami; wszystko to przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych. W pracowni geograficznej obejrzeli film promujący i wyjaśniający specyfikę zawodu technik spedytor. Na końcu mogli uczestniczyć w praktycznych warsztatach z grafiki cyfrowej pod kierunkiem wspomnianego wcześniej Pana Łukasza Szubarta, gdzie zobaczyli „na żywo” wykorzystanie rozmaitych programów komputerowych związanych z grafiką i poligrafią.

  Dzień Otwarty w naszej szkole był na pewno dobrą okazją dla wielu absolwentów szkól podstawowych i gimnazjów, żeby poznać lepiej szkołę jako instytucję oraz proponowane przez nas kierunki kształcenia.

  Zatem do zobaczenia 1 września 2019 roku!

  Stanisław Dec


© 2015 ZSTG
Logowanie