„Rola produktów zbożowych i nasion w odżywianiu człowieka” – druga sesja warsztatowa zakończona

  5 i 12 października 2016r w ZSTG w Rakszawie odbyła się druga sesja warsztatowa pt. „Rola produktów zbożowych i nasion w odżywianiu człowieka” w ramach realizacji czteroczęściowego przedsięwzięcia pt. „Jedz zdrowo – zdrowa dieta wśród najmłodszych” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rakszawa. Projekt ten realizowany jest dzięki środkom uzyskanym z Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego LOKUS w Rakszawie.

Gośćmi naszej szkoły byli uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rakszawie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rakszawie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie oraz Szkoły Podstawowej w Węgliskach.

Sesja warsztatowa składała się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie zapoznali się ze znaczeniem żywieniowym produktów zbożowych i ziaren, natomiast w drugiej części sporządzali ciasteczka owsiane.

W czasie zajęć uczestnicy warsztatów mieli okazję zdobyć wiedzę na temat zasad racjonalnego żywienia, sprawdzić swoją wiedzę towaroznawczą, korzystać z receptury, pracować ze sprzętem kuchennym i obsługiwać urządzenia w pracowni gastronomicznej.

Zajęcia przygotowały i prowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych: mgr inż. Małgorzata Augustyn i mgr inż. Wanda Płudowska.

Podczas sporządzania ciasteczek młodszym koleżankom i kolegom pomagały nasze uczennice z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Zuzanna Szuberla, Karolina Rupar i Jolanta Filip.

Zajęcia przebiegały w miłej i pracowitej atmosferze, a efekty pracy – ciasteczka owsiane z rodzynkami - wszystkim bardzo smakowały.

Za udział w warsztatach serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom! Zapraszamy do dalszej współpracy - udziału w Turnieju gastronomicznym „Rakszawski Masterchef Junior”, który odbędzie się 26 października 2016r. (środa) w ZSTG w Rakszawie.


© 2015 ZSTG
Logowanie